WordPress jako witryna internetowa dla Twojej firmy

WordPress jako platforma do publikacji bloga, stanowić może doskonały silnik witryny internetowej dla większości firm. Pozwala na utworzenie zarówno witryny typu one-page jak też rozbudowanych sklepów i portali internetowych.

Wolność wyboru

Wordpress-start-imageNie musisz być programistą, aby samodzielnie wykonać i zarządzać swoją stroną internetową. Masz wybór ponieważ na świecie istnieje tysiące darmowych i płatnych motywów oraz wtyczek do WordPressa.

Nie jesteś sam

Stawiając witrynę na tym systemie nigdy nie pozostaniesz sam ze swoimi problemami. Jeśli ktoś przestanie obsługiwać Twoją witrynę – wokół Ciebie jest ocean wiedzy i ludzi związanych z WordPress.

Zmieniaj wygląd zachowując treść

Wyobraź sobie, że już raz postawiłeś firmową witrynę internetową na WordPress. Jeśli kiedykolwiek zapragniesz zmienić jej wygląd, wystarczy tylko wgrać i aktywować nowy motyw, a następnie skonfigurować położenie menu i widżetów. Ważne jest to, że niektórzy ludzie, być może nawet Twoi klienci, mogli wymienić się linkami prowadzącymi do Twoich stron. Zmieniając motyw na nowy, adresy Twoich stron pozostaną nienaruszone!

Autorski czy społecznościowy CMS?

Autorskie systemy CMS powstają na ogół w gronie kilku – kilkudziesięciu programistów i są dystrybuowane zwykle przez pracowników firmy lub partnerów. Bardzo często posiadanie autorskiego CMS-a upoważnia oferenta do podbijania ceny. Tylko co z tego wynika dla Ciebie i Twojej firmy?

Dlaczego z WordPress się opłaca?

Przewaga WordPress nad autorskimi systemami zarządzania treścią wynika z efektu skali. Na przykład twórcy doskonałej wtyczki Duplicator do sporządzania kopii zapasowych mogą sobie pozwolić na to, aby wypuścić darmową wersję wtyczki, ponieważ dystrybuują ją na cały świat. Jeśli nawet co dwudziesty użytkownik wykupi roczną subskrypcję Duplicator Professional, to i tak zysk takiej firmy będzie imponujący. Wokół platformy WordPress skupieni są zarówno amatorzy jak i eksperci. Nie istnieje na świecie żadna firma programistyczna związana z tworzeniem stron internetowych, która miała by zasoby użytkowników i twórców o rozmiarach zbliżonych do społeczności WordPress.

Kiedy WordPress jest drogi?

Oto czynniki znacząco podnoszące cenę wdrożenia witryny internetowej:

  • profesjonalne zdjęcia stockowe lub wykonane przez fotografa
  • motyw jest złożony i wymaga dużej ilości kodu CSS/JS
  • pojawiają się wersje językowe
  • żadna z oferowanych na rynku wtyczek nie spełnia oczekiwań klienta i należy wyprodukować wtyczkę dedykowaną

Kiedy zrezygnować z WordPressa?

W przypadku bardzo złożonych aplikacji internetowych najlepiej zrezygnować z WordPress, na rzecz sprawdzonych frameworków PHP takich jak Zend, Symfony, CakePHP itp.